color selector hassasiyet problemi

Forumlar 3Ds Max Destek (Genel) color selector hassasiyet problemi

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 2 yıl 10 ay önce tarafından güncellenmiştir.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • #13502

  yusufbulutdesign
  Katılımcı

  Kırmızı kutucuklarla işaretlediğim alanlardaki değerlere baktığınız zaman diagramın skala geçişinde anormal bir ani değişim var. Bu durum renderlarda materyal atanan dokular olduğundan çok daha farklı çıkmasına sebep oluyor. Başka bir proje açarak, sıfır max projesi açıp materyal editörde vray material oluşturup üzerinden tekrar denedim ancak hiçbir şekilde değişmiyor. Daha önce bu sorunu yaşamadığım projelerden herhangi birini açıp tekrar denedim ancak hepsinde sorun kendini gösteriyor. Anlayabildiğim kadarıyla buna sebep olan şey vray ancak onu da silip tekrar kursam da sorun değişmedi. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

  #13504

  Can Kuşkon
  Anahtar yönetici

  skala geçişinde anormal bir ani değişim var derken tam olarak ne demek istediğini anlayamadım ama doğrusu hiç böyle bir problem ile karşılaşmadığım için olabilir.
  Yani Renk paremetrelerinin 0 ile 255 arası çalışmıyor mu?
  Eğer çalışyorsa windows ile ilgili bir sorun olmasın?

  #13507

  yusufbulutdesign
  Katılımcı

  Diagramı 1-100 arası bir değer arası sınırlarsak şuanda %80 lerde geldiği koyuluk oranına aslında %50 lerde ulaşması gerekirdi. Siyah tonuna geçişine baktığınızda ara tonları yakalayamadan aniden geçiş yapıyor. Bunun sağlamasını şöyle de yapabilirsiniz, kendi material sayfanızın yanına görseli açtığınızda durum kendini gösterecektir.

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

>