ışık ayarları

Forumlar 3Ds Max Destek (Genel) ışık ayarları

 • Bu konu 2 yanıt içerir, 2 izleyen vardır ve en son 2 yıl 7 ay önce tarafından güncellenmiştir.
3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)
 • #13987

  Merhabalar Can Bey; 3D max 2018 – v-ray Adv 3.60.03 kullanıyorum. Ağırlıklı iç mekan çalışıyorum. Genel olarak render sonuçlarında ışık – yansıma ya da render ayarları ile ilgili sıkıntılar çekebiliyorum.ileri düzeyde de tabiki sonuç almak istiyorum, ekteki jepgde de; yerde ve duvarda bulanan seramik ışıktan ötürü galiba normal boyalı duvarda ve tavanda izler oluşuyor. Nasıl düzeltebilirim, bana bu konu da yardımcı olabilir misiniz? Aynı zamanda tam olarak nerelerde hata yaptığımı bilemediğim için için ileri düzeyde render alabilmek için ne yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim..

  #13991

  Can Kuşkon
  Anahtar yönetici

  Merhaba,
  Gördüğüm kadarı ile mekanı yeterince aydınlatamamışsın. Bu lekeler o yüzden çıkıyor. Mesela tavanda hiç aydınlatma yok. Spotlar koyabilirsin. IES ışık kaynakları kullanmalısın. Mekanı yeterince aydınlatmaya başladıkça lekelerde yok olacak gerçekçilikte aratacaktır. Aşağıdaki ücretsiz dersleri inceleyebilir veya ücretli iç mekan eğitim setinden de yaralanabilirsin. Bu aşamada sana çok faydalı olacak seni bir adım daha ileriye taşıyacaktır.

  https://kuskon.com/vray-ic-mekan-render-ayarlari/
  https://kuskon.com/vray-ies-light-kullanimi/

  https://kuskon.com/3d-max-vray-egitim-seti/

  #13998

  Öncelikle teşekkür ediyorum, öneriniz sayesinde bir tık daha ileri render aldığımı düşünüyorum.Eğitim setinizi de temin ettim,set ile birlike hem modelleme hem de renderlarımın kaliteisnin artmasını ümit ediyorum..

3 yazı görüntüleniyor - 1 ile 3 arası (toplam 3)

Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.

>